poster

Американски аутсајдер

American Underdog (2021)

драма | САД
Режисер: Andrew Erwin, Jon Erwin
Cinemax | 11.12.22 | 22:20

рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 8/10

СОДРЖИНА

„Американски аутсајдер“ ја раскажува инспиративната вистинска приказна за Курт Ворнер (Захари Леви), кој од редење полици во супермаркет, стана двократен МВП на НФЛ, шампион на Супер боул и квортербек во Куќата на славните. Филмот се фокусира на уникатната приказна на Ворнер и годините на предизвици и неуспеси кои можеле да ги попречат неговите аспирации да стане играч на НФЛ. Но токму кога неговите соништа изгледаат недостижни, само со поддршката на неговата сопруга Бренда (Ана Паквин) и охрабрувањето од неговото семејство, тренерите и соиграчите, Ворнер наоѓа сила да му покаже на светот дека е вистински шампион. „Американски аутсајдер“ е возбудлива приказна која покажува дека сè е можно кога имате вера, семејство и одлучност.

Слики

Американски аутсајдер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чекан (2010)

  image
  Чекан е спортска драма која ја опишува борбата и успехот на Мет Хамил и неговата решеност да стане шампион. Пораснат меѓу луѓе кои немаат проблем со слухот, Мет...
 • Најбрзиот Индијанец на светот (2005)

  image
  Ова допадљива комедија са елементима драме заснована је на истинитој причи о човеку који никада није одустао од свог сна да веома брзо постигне велике ствари у...
 • Тигрови (2020)

  image
  Истинита прича о младом талентованом фудбалеру Мартину Бенгстону и његовој борби у модерној фудбалској индустрији где све и свако има своју цену. Мартин је један...
 • Али (2001)

  image
  Суперѕвездата Вил Смит ја има изведбата на кариерата како боксерската легенда Мухамед Али во визуелно неверојатната епска драма на режисерот Мајкл Ман номиниран...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.