poster

Плаќеница

The Protégé (2021)

Акција, Трилер, Криминал, Mистерија | Обединетото Кралство, САД
Режисер: Martin Campbell
CineStar Prem. 1 | 21.4.24 | 00:05

рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(25 гласови)

Содржина

Ана (Меги Кју) је највештији плаќени убица на свету - као дете ју је спасио легендарни Муди (Семјуел Л. Џексон) и полако учио „породичном послу”. Када човека који јој је био попут оца и који ју је научио свему што треба знати о поверењу и преживљавању брутално убију, Ана се заветује на освету.

Слики

ПлаќеницаПлаќеницаПлаќеницаПлаќеницаПлаќеницаПлаќеницаПлаќеницаПлаќеница

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Убав ден да се умре машки (2013)

  image
  Џон Меклејн (Брус Вилис) патува во Москва за да му помогне на својот син. Нив ги гони руското „подземје“ и кога постои можност да почне војна, двајцата...
 • Избришаниот (2012)

  image
  Поранешниот агент на ЦИА, Бен Логан се надева дека ќе најде нов почеток со неговата 15-годишна ќерка Ејми. Тој прифаќа работа во Белгија како експерт за...
 • Црвено небо (2014)

  image
  Осрамотениот пилот Буч Мастерс го води одредот за враќање на катаклизмата ВМД. Кога ќе открие дека неговиот поранешен пријател Том Крег работи со ретористите,...
 • Спасување (2015)

  image
  Поранешен оперативец на ЦИА го киднапира група терористи. Кога син му дознава дека нема план за спасување на неговиот татко, тој почнува своја спасувачка операција.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.