poster

Угрожене врсте

Endangered Species (2021)

акција, трилер | Кенија, САД
Режисер: M.J. Bassett

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.7/10
Оценка на корисникот: 3/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Прича о богатој америчкој породици која путује у огромну афричку дивљину Кеније надајуќи се одмору из снова. Али када њихов ауто нападне носорог који штити своје младунче, породица остане на цедилу километрима далеко од помоќи, и њихов одмор из снова претвара се у борбу за опстанак у свету у којем су они на дну ланца исхране.

Слики

Угрожене врсте

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Железен човек 2 (2010)

  денес
  image
  Сега, откако е откриена неговата тајна, животот на Тони Старк е понапнат од било кога. Секој ја сака технологијата на Железниот човек, заради моќ или заради...
 • Блиски непријатели (2013)

  денес
  image
  Кога голема количина на наркотици исчезнува од американско-канадската граница, шумскиот ренџер и бившата морнарска фока, Хенри, е принуден да се бори за својот...
 • Глупи крадци (2009)

  денес
  image
  Еден искусен ограбувач кој должи многу на руската мафија, најмува еден новајлија за да изведат уште еден грабеж, во оваа криминална драма од режисерката Мими...
 • Не е време за умирање (2021)

  денес
  image
  Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.