рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 10/10
(3 гласови)

Содржина

„Американката Кит Кетриџ“ се врти околу едно младо девојче кое живее со маките на Големата депресија. Десет годишната Кит живее во еден интернат кој го поседуваат нејзините родители во Синсинати, Охајо.
Во првиот филм базиран врз популарната серија книги, „Американка“, Абигејл Бреслин, ѕвездата од „Малата Мис Саншајн“ која е номинирана за награда од Академијата, ја презема улогата на едно интелигентно младо девојче чија храброст, сочувство и решителност, помагаат да се реши една мистерија и го спасуваат домот на нејзиното семејство – „Американката Кит Китриџ“ Среќното детство на Кит во Синсинати, Охајо е ненадејно прекинато за време на Големата депресија во САД, кога нејзиниот татко (Крис Одонел – „Бетмен и Робин“) го губи својот бизнис и мора да го напушти градот за да најде работа. Кит и нејзината мајка (Џулија Ормонд – „Ангели со железни вилици“) се снаоѓаат преку одгледување на нивната градина со зеленчук и примање патници. Но, кога една епидемија на криминал го погодува Синсинати, па дури и мајката на Кит – а осомничени се пријателите на Кит – Кит е решена да дознае кој е кривецот, но открива завера која оди подалеку дури и од Синсинати!

Слики

Американката Кит КетриџАмериканката Кит КетриџАмериканката Кит КетриџАмериканката Кит КетриџАмериканката Кит КетриџАмериканката Кит КетриџАмериканката Кит КетриџАмериканката Кит КетриџАмериканката Кит КетриџАмериканката Кит Кетриџ

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Пријатељи па непријатељи (2012)

  image
  Прва прича прати Халлеy и Авалон, најбоље пријатељице које воде заједнички блог о моди. Убрзо им се јавља издавач који жели претворити њихов модни блог у часопис,...
 • Градоначалничката слаткарка (2011)

  image
  Мери е необразована малограѓанска пекарка, мајка на три деца и прекрасна домаќинка. Нејзиниот рутински живот ќе биде разнишан во моментот кога нејзината ќерка ја...
 • Troop Zero (2019)

  image
  In rural 1977 Georgia, a misfit girl dreams of life in outer space. When a competition offers her a chance to be recorded on NASA's Golden Record, she recruits a...
 • Благодарение на Вин-Дикси (2005)

  image
  Овај дечији филм настао је према истоименој књизи Кејт Дикамило. Усамљена девојчица по имену Опал усваја напуштено кученце и назива га Вин Дикси, по супермаркету...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.