рејтинг: 6.2/10

СОДРЖИНА

Овој филм се одвива во рурална Англија и ја прикажува младината во едно гратче. На надежниот писател Каи и на пријателите им останува уште една недела на училиште. Но еден од нив ќе го загуби животот и тие засекогаш ќе се променат.
„Филофобија“ се одвива на зелените ридови во рурална Англија и ја прикажува младината во едно мало гратче. На надежниот писател Каи и на пријателите им останува уште една недела на училиште. Одлуката како ќе го поминат тоа време ќе предизвика еден од нив да го загуби животот и поради тоа, тие засекогаш ќе се променат.

Слики

ФилофобијаФилофобијаФилофобијаФилофобијаФилофобијаФилофобијаФилофобијаФилофобија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мајк и Дејв бараат женски (2016)

  денес
  image
  Мајк и Дејв Стенгл се млади, авантуристички настроени журкаџии, кои понекогаш се ужасно нападни. Тоа може да го потврдат другите членови на семејството Стенгл....
 • Сидни Вајт (2007)

  денес
  image
  Ово савремено препричавање класичне бајке прати лепу бруцошкињу како улази у сестринство у коме је била и њена покојна мајка. Али кад види да данашње сестринство...
 • Приправници (2013)

  денес
  image
  Двајца продажни агенти, чии кариери се загрозени од дигиталното време, успеваат да стигнат до еден посакуван стаж во „Гугл“, каде се натпреваруваат против група...
 • Девојка што ветува (2012)

  денес
  image
  Ајмоџин е пропадната писателка од Њујорк, која не се снаоѓа во животот. Откако ќе ѝ пропаднат и кариерата и врската, таа ќе биде присилена да се врати дома, во Њу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.