T.D. Jakes

Роденден: 1957

Актерот:

 1. 1. Dr. Phil (2002), серија
  ...
  Himself
 2. ...
  Allen
 3. ...
  Reverend James

Сцеарист:

 1. ...
  (novel)

Продуцент:

 1. 3. Winnie Mandela (2011), филм
  ...
  executive producer
 2. 4. Искра (2012), филм
 3. ...
  executive producer
 4. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.