Jeff Franklin

actor

Роденден: 1955

Режисер:

 1. 1. Пуна куќа (1987), серија

Сцеарист:

 1. ...
  (story)
 2. 2. Пуна куќа (1987), серија
  ...
  (created by)
 3. ...
  (created by)

Продуцент:

 1. ...
  associate producer / producer
 2. 2. The In Crowd (1988), филм
  ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer

Автор:

 1. 1. Пуна куќа (1987), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.