poster

Идемо баки

To Grandmother's House We Go (1992)

Режисер: Jeff Franklin

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 10/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Самохрана мајка, продавачица у дуќану, Рхонда Тхомпсон (Ц. Геарy) мирно живи са своје двије кќерке близанке, враголасте и несташне Јулие (А. Олсен) и Сарах (М-К. Олсен). Вријеме је Божиќа, и добивши позив од баке да ју посјете, Јулие и Сарах искористе тренутак мајчина умора, односно жеље за осамом, те се самоиницијативно упуте на далек и непознат пут, мислеќи да тиме и мајци чине услугу, допуштајуќи јој да се одмори од њих.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Бадиќи, пси спортисти (2006)

  image
  When dad BUDDY and mom MOLLY are dognapped, their five adorable pups, the AIR BUDDIES, must save the day...
 • Астерикс и Обеликс во Британија (2012)

  image
  Во 50-та година пред нашата ера, Цезар сака да освои нови територии. Решава да го освои оддалечениот остров, наречен Британија. И покрај силните напади на моќната...
 • Мали чудовишта (1989)

  image
  Момче открива неверојатен и страшен свет на чудовишта под својот кревет.
 • Шарлотина мрежа (2006)

  image
  Чувена дечија прича оживеќе у овом играном филму са одличном глумачком екипом. Френ Арбл је девојчица која одраста на породичној фарми. Када им се једнога дана...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.