Авантурите на главните јунаци кои започнаа во 1987 година, во хит серијата „Полна куќа“, продолжуваат во 2016, со нови сезони и друг наслов „Преполна куќа“. Дејството продолжува околу 20 години по завршувањето на оригиналната приказна, кога Дени Танер ( Боб Сагет) е подготвен да се сели од семејниот дом кој досега го делел со неговара ќерка Диџеј (Кендис Камерон Бјур), која пак од неодамна е вдовица. И покрај двоумењата, тој сепак ќе одлучи да го напушти домот и да ѝ го остави на својата ќерка, со цел таа да има соодветно место за живеење со нејзините 3 сина- Џексон ( Мајкл Кампион), Макс ( Елиас Харгер) и бебето Томи ( Дашиел и Фокс Мешит). Животот како самохрана мајка ѝ станува сѐ потежок на Диџеј и таа ја повикува својата помлада сестра Стефани и најдобрата пријателка Кими да живеат заедно и да ѝ помогнат околу одржувањето на домаќинството.

Се прикажува на каналите:

MRT1  

Следна епизода:

Утре
14:30
Преполна куќа, сериски филм ®
ПРЕПОРАКИ
 • Невоље с мистер Бином (1990)

  image
  Била је то велика шала када је Господин одлучио одабрати потпуно обичног, тихог и ни по чему посебног инжењера електротехнике са сјеверозапада Енглеске и даровати...
 • Родители и деца (2010)

  image
  Кога ќе се случи неочекуваното... . . Барем се надевате дека имате семејство. „Родители и деца“ е нова еднокамерка комедија од добитникот на Еми, Грег Гарсија,...
 • Дадиља (1993)

  image
  Фран Фине (ФРАН ДРЕСЦХЕР) је Жидовка назалног, плачљивог гласа из Qуеенса коју су управо задесиле бројне несреќе. Добила је отказ на послу и истовремено ју је...
 • Гарфилд (2008)

  image
  Во секоја епизода, палавиот Гарфилд и неговиот најдобар пријател кучето Оди ќе му направат низа проблеми на нивниот несмасен сопственик Џон Арбукле. Сопственикот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.