Tonin Ujka

actor

Роденден: 1940

Умре: 2008

Актерот:

 1. ...
  Arixhiu
 2. ...
  Gjethi i kuq
 3. 4. Lumë drite (1975), филм
  ...
  Mësues
 4. ...
  Marku
 5. ...
  Meti
 6. ...
  Prifti
 7. 8. Shokët (1982), филм
  ...
  Bardhi

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.