Слики

Operation "Fire"

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Vendimi (1985)

  image
 • На западу ништа ново (1930)

  image
  Радња филма се догаѓа за време Првог светског рата на Западном фронту и прати групу младих немачких војника који су изложени глади, оскудици и страхотама...
 • Во темница (2011)

  image
  Вистинита приказна за Леополд Соха, кој го ризикува животот за да спаси десетина луѓе од сигурна смрт. Тој е крадец, кој прво е заинтересиран само за себе, но...
 • Магла у коловозу (2016)

  image
  Темељено на истинитој причи 13-годишњег Ернста Лосса. Јужна Њемачка, ране 1940-е. Ернст, дијете без мајке, бистар је али неприлагоѓен дечко. Домови и поправне...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.