poster

Lumë drite

Lumë drite (1975)

Драма | Албанија
Режисер: Ismail Zhabjaku
Tring Shqip | Утре | 10:23

Слики

Lumë drite

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Kur zbardhi një ditë (1971)

  image
 • Роѓена за плес (2018)

  image
  Млада балерина Паиге припрема се за најважнију аудицију у свом животу - за реномирани балетни ансамбл. Њезина мајка Лyнда покушава се помирити с чињеницом да...
 • Денови во облаците (2007)

  image
  Филмот на Силви Солдини „Облачни денови” (Giorni e nuvole), напишан заедно со Дориана Леондеф, Францеко Пиколо и Федерика Понтремоли е приказна за Елса и Мишел....
 • Светска жена (2021)

  image
  Мари (Лоре Калами) е самохрана мајка и сексуална работничка во Стразбур; независна во приватниот живот и убедена во својата професија, таа е активен член на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.