Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Lights of the Town (1983)

  image
 • Поморски вести (2001)

  image
  Романот на Е. Ени Проул, награден со „Пулицер“, е претворен во оваа драма од режисерката Ласи Халстром. Кевин Спејси го игра Кволи, емоционално исцрпен новинар,...
 • Објавување на војна (2011)

  image
  Овој филм е инспириран од вистински настан, кој го доживеал директорот лично. Тоа е приказна која наликува на Ромео и Јулија, каде ликовите од својот безгрижен...
 • Македонска крвава свадба (1967)

  image
  Док се у Европи, у другој половини 19. века, увелико одвија буржоаска револуција, Македонија је још увек део феудалне Отоманске империје. Македонски народ је...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.