Russi Taylor

actor

Роденден: 1944

Умре: 2019

Актерот:

 1. ...
  Huey Duck
 2. 2. Симпсонови (1989), серија
  ...
  Martin Prince
 3. ...
  Annie Winks
 4. ...
  Minnie Mouse
 5. ...
  Owl Witch / Tiddlywink
 6. ...
  Minnie Mouse
 7. 7. Мики Маус (2013), серија
  ...
  Minnie Mouse
 8. ...
  Minnie Mouse
 9. ...
  Minnie Mouse

Глас:

 1. 1. Штрумпфови (1981), серија
 2. ...
  Birds / Minnie Mouse
 3. ...
  Phantasma the Phantom
 4. 4. Medvjed Paddington (1989), серија
 5. 5. Џетсонс (1990), филм
  ...
  Fergie Furbelow
 6. ...
  Huey / Dewey / Louie / Webby
 7. ...
  Nurse Mouse
 8. 8. Бејб (1995), филм
  ...
  Cat
 9. ...
  The Pink Poodle / Choir Cat
 10. ...
  Minnie Mouse
 11. ...
  Minnie
 12. ...
  Martin Prince
 13. ...
  Pebbles Flintstone

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.