СОДРЖИНА

Во оваа верзија на „Тројцата мускетари“ од „Дизни“ ќе ги видиме Мики, Пајо Паторот и Шиљо во улогата на чистачите што стануваат пиони во планот на Даба да ѝ го земе тронот на принцезата Мини. Тројцата заедно се обидуваат да ја спасат.
Најдобрите пријатели Мики, Пајо Паторот и Шиљо се чистачи, но имаат големи соништа да станат мускетари. Нивните животи се превртуваат наопаку кога Даба, капетанот на мускетарите, и неговата злобна поручничка Белка, ги користат за заверата да ја тргнат принцезата Мини од тронот во кралството. Мики, Пајо и Шиљо можеби не изгледаат како херои, но тие му подготвуваат изненадување на Даба. Преку тимска работа и пријателство, тие наскоро дознаваат дека можат да направат сѐ ако соработуваат.

Слики

Мики, Пајо, Шиљо: Тројцата мускетариМики, Пајо, Шиљо: Тројцата мускетариМики, Пајо, Шиљо: Тројцата мускетариМики, Пајо, Шиљо: Тројцата мускетариМики, Пајо, Шиљо: Тројцата мускетариМики, Пајо, Шиљо: Тројцата мускетариМики, Пајо, Шиљо: Тројцата мускетариМики, Пајо, Шиљо: Тројцата мускетари

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Барби - моќна принцеза (2015)

  петок
  image
  Једнога дана, након пољупца чаробног лептира, Кара убрзо открива да има чудесне супер моќи које јој омогуќавају да се претвори у Супер Спаркле, своје тајно,...
 • Неверојатните 2 (2018)

  сабота
  image
  Во вториот дел, Хелен е во центарот на вниманието, додека Боб се справува со „нормалниот“ живот дома кога еден нов негативец смислува брилијантен и опасен план....
 • Волас и Громит: Леб или смрт (2008)

  денес
  image
  Во анимираната авантура на Ник Парк, „Леб или смрт, номинирана за „Оскар, динамичната двојка има нова улога. Волас и Громит почнале нов бизнис, овој пат пекарски,...
 • Сезона лова 4: Уплашени блесан (2015)

  денес
  image
  Када због приче о вукодлаку Боог не жели иќи на годишње кампирање, његови пријатељи смисле план да га излијече од тога страха.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.