Три виле - Флоре, Фауне и Меррywеатхер воде академију која припрема дјевојчице да постану принцезе. Измеѓу осталих, ову школу полагале су Пепељуга, Јасмине и Белле, а нова придошлица је Софија, која убрзо дозна да изгледати попут принцезе није уопќе тешко, али понашати се итекако јест. Софија има напретек свјетлеќих ципелица и лијепих шарених хаљиница, но што је то што принцезу уистину чини право принцезом? Мала краљевна мора имати велико срце и показивати пуно љубави, бити брижна, вјерна, искрена и достојанствена. Такоѓер, принцези припада и амајлија којом она може разговарати и разумјети животиње, али и за којом жуди зли вјештац Цедриц који је се жели дочепати како би постао краљ Галдиза.

Беше на каналите:

RTL Kockica  RTL  Disney Channel  Top Channel  RAI 2  

ПРЕПОРАКИ
 • Моланг (2015)

  петок
  image
  Многу интересен и смешен цртан филм за двајца пријатели, за енергичниот, весел и ентузијастички расположен зајак по име Моланг, како и за срамеживото, повлечено и...
 • Господин Магу (2019)

  петок
  image
  Сите го сакаат Магу! Овој веселко е секогаш среќен и сака да помогне. Но бидејќи не сфаќа дека очајно му се потребни очила, тој продолжува да предизвикува...
 • Кунг фу панда (2011)

  петок
  image
  Одбраниот војник змеј и заштитник на Долината на Мирот, пандата По е многу вешт и гладен за правда... И за кнедли. Заедно со бесната петорка, По ја брани Палатата...
 • Тафи (2017)

  петок
  image
  Лукавиот ракун се преправа дека е мачка за да може една богата стара госпоѓа да се грижи за него. Можеби тој ја измамил неа, но не и нејзиното куче. Добро...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.