рејтинг: 6.7/10

СОДРЖИНА

After everyone is snowed in at the House of Mouse, Mickey suggests they throw their own Christmas party. Everyone is happy, except for Donald who just isn't in to the Christmas spirit. So Mickey shows a series of cartoons that show just what Christmas is all about. It features a star studded cast of Disney characters from everyone's favorite animated Disney movies.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тврд орах 2 (2017)

  денес
  image
  Веверица Сурлy и његови пријатељи Буддy, Андие и Прециоус открију како градоначелник Оактона жели да сагради дивовски, забавни парк на њиховом станишту. Како би...
 • До твојата последна смрт (2019)

  денес
  image
  Излегувајќи како единствена преживеана од изопачената игра на татко ѝ, Миријам добива понуда од натприродниот Господар на играта да се врати во времето и да се...
 • Необични басни: Шоу на Златокоса и трите мечки (2008)

  денес
  image
  Златнокосата - неподносливата телевизиска ѕвезда се согласува да земе учество во реалити шоу. Девојката е принудена да заживее со три непослушни мечиња. Кога...
 • Овцата Шон: Ламите на фармерот (2015)

  Утре
  image
  Кога фармерот и Бицер одат на панаѓур, Шон кришум им се приклучува со цел да предизвика неволји. Таму Шон ја гледа аукцијата и гледа на понуда со три егзотични,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.