Peter DeLuise

actor

Ditëlindje: 1966

Aktor:

 1. ...
  Peter Fortunato
 2. ...
  Tug
 3. ...
  Wally Briskin
 4. ...
  Officer Doug Penhall
 5. 5. Booker (1989), Seriale
  ...
  Doug Penhall
 6. ...
  Rowdy
 7. 7. SeaQuest DSV (1993), Seriale
  ...
  Dagwood
 8. ...
  Checkout Guard
 9. 10. Stargate SG-1 (1997), Seriale
  ...
  Airman
 10. ...
  Detective Brennan
 11. ...
  Vondi the German Space Tourist
 12. ...
  Blake
 13. 14. Yeti (2008), Film
  ...
  Sheppard
 14. ...
  Cooking Show Host
 15. ...
  John Doyle
 16. ...
  Roland
 17. ...
  Self (archive footage)
 18. ...
  FBI Deputy Director Steven Groves

Regjia:

 1. 5. Atlantis (2004), Seriale
 2. 6. Kyle XY (2006), Seriale
 3. 8. Sanctuary (2008), Seriale
 4. 13. Cedar Cove (2013), Seriale
 5. 25. Shadowhunters (2016), Seriale

Regjisori:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer
 4. ...
  executive producer
 5. ...
  executive producer
 6. ...
  executive producer
 7. ...
  executive producer
 8. ...
  executive producer
 9. ...
  executive producer
 10. ...
  executive producer

Skenaristi:

 1. 2. Atlantis (2004), Seriale

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.