Во чест на светите браќа Кирил и Методиј, проекција на „Медена земја“ во Рим

вторник, 24 мај 2022 19:44

Денеска во киното „Тицијани", во рамките на вториот ден од посетата на Рим и Ватикан, министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска и членовите на државно-црковната делегација предводена од премиерот Димитар Ковачевски, присуствуваа на проекција на документарниот филм „Медена земја" на режисерката Тамара Котевска.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.