„Во агонија“ од Крлежа на патувачкиот театар од Хрватска

вторник, 14 август 2018 08:11

Во рамки на фестивалот „Охридско лето" вечер, во предворјето на црквата „Света Софија", ќе биде изведена театарската претстава „Во агонија" од Мирослав Крлежа.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.