„Театар комедија“ ќе продолжи со нормална работа, објавен е конкурс за нов директор, вели Стефоска

петок, 26 ноември 2021 14:31

По разрешувањето на Нора Шаќири Марковиќ од функцијата директорка на „Театар комедија“ и назначувањето на актерката Магдалена Ризова Черних за в.д. директорка, како и по реакциите на вработените, денеска министерката за култура Ирена Стефоска беше во театарот на средба со вработените. Стефоска ги информирала вработените дека денеска е објавен јавен оглас за нов директор со полн мандат на националната институција и ги повика вработените да конкурираат. Привремено со театарот ќе раководат Магдалена Ризова Черних и Дарко Јан Спасов

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.