Ретроспектива на Карпо Година на филмскиот фестивал во Бергамо

понеделник, 25 февруари 2019 09:02

Годинешното 37-мо издание на Филмскиот фестивал во Бергамо (Bergamo Film Meeting), кое се одржува од 9 до 17 март, приредува ретроспектива на комплетното творештво на Карпо Година, режисер, кинематографер, сценарист и монтажер.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.