Почна ИФФК „Браќа Манаки“, Кардинале, Дикинс и Стојнова ги добија наградите (ФОТО)

недела, 23 септември 2018 07:35

Со доделување на посебни фестивалски награди и признанија „Златна камера 300“ синоќа во Битола почна 39. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.