Отворен повик за 13. издание на Фестивалот за кратки филмови „Балканс бијонд бордерс"

четврток, 19 мај 2022 12:44

„Балканс бијонд бордерс" (Balkans Beyond Borders) (BBB) ги повикува македонските млади режисери да ги пријават своите филмови на 13. издание на интернационалниот фестивал за кратки филмови Balkans Beyond Border, Ова издание на фестивалот за првпат ќе биде одржано во Македонија, во градот Битола. Во изминатите 12 години фестивалот патуваше во Белград, Тирана, Атина, Букурешт, Сараево, Солун, Брисел, Нови Сад, Измир, Приштина.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.