Насков: Сѐ што се случува во културата нема одек каков што заслужува

недела, 19 септември 2021 17:31

Краткиот игран филм „Северен пол“ во режија на Марија Апчевска-Петровска, чиј кинематографер е Влатко Самоиловски, вчера ја имаше македонската премиера во рамките на официјалната селекција на кратки играни филмови на 42. ИФФК „Браќа Манаки“ во Битола, а денеска на средба со новинарите во разговор со селекторот Слаѓан Пенев, режисерката Апчевска, продуцентот Роберт Насков и актерката Антонија Белазелковска говореа за процесот на работа, учеството на фестивали, тремата во Битола...

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.