Министерот Адеми не дозволува војниците на ОНА да се претставуваат како насилници и силувачи

понеделник, 3 септември 2018 22:02

„По објавување на трилерот (трејлерот - н.з.) на филмот, во кој војниците на ОНА се претставени како насилници силувачи, Министерството за култура соопштува дека овој филм нема никаква врска со Министерството за култура и актуелниот состав на министерството, туку е подржан од Агенцијата за филм на Република Македонија во 2015-та година. А, Агенцијата за филм е независна институција од министерството и е поврзана директно со Владата", изјави денеска министерот за култура Асаф Адеми по вчерашното нивно соопштение во врска со филмот „Ругање со Христос".

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.