Филмската ѕвезда Џон Малкович ќе гради студија во Скопје во кои ќе се снимаат холивудски филмови

понеделник, 8 август 2022 22:22

Џон Малкович, познатата американска филмска ѕвезда најави дека во Скопје ќе се снимаат холивудски филмови, веднаш откако ќе се изградат повеќе филмски студија во околината на градот во рамки на проектот „Скопје технолошки парк".

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.