Фестивалот „Браќа Манаки“ на 19 август ќе се отвори со филмот „Раката на Бога“

понеделник, 8 август 2022 20:30

Од 19 до 26 август во Битола ќе се одржи годинешното 43. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки", на кој ќе бидат прикажани филмови од долгометражна, краткометражна, документарна и студентска програма. За отворање на фестивалот е најавен филмот „Раката на Бога" на Паоло Сорентино, а ќе се затвори со „Снежана на крајот умира", по сценарио и режија на Кристијан Ристески.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.