Драмскиот театар на фестивалот „РУТА Група Триглав“ во Белград

петок, 2 декември 2022 08:07

Драмскиот театар вечерва ќе настапи во Белградско драмско позориште со претставата „Се викам Горан Стефановски“, во рамки на фестивалот „РУТА Група Триглав“, што од 1 до 6 декември се одржува во Белград, а чие октомвриско издание беше во Скопје.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.