Заснована врз признаеното дело на Кристал Мосел, “Скејт Кујна”, серијата на ХБО „Бети“ следи разнородна група млади жени кои ги живеат животите во машки ориентиран свет на скејтбординг во Њујорк.
Основана врз признаеното дело на Кристал Мосел, “Скејт Кујна”, серијата на ХБО „Бети“ следи разнородна група млади жени кои навигираат низ животот во машки ориентиран свет на скејтбординг, со дејствие во Њујорк. Своеглава и лојална, Џенеи има силна волја и тврдоглавост што ѝ помага и одмага. Ханибеар е тивко невреме. Нејзиниот скандалозен стил е маска; оклоп што таа го носи за да ги скрие емоционалните тешкотии. Кирт е љубовница (за дамите), борец (за останатите од светот), и мало дете заробено во женско тело. Таа е најсмешниот жив човек, но дури и кога би знаела, нема да ја интересира. Во меѓувреме, Индиго е улична измамничка заробена во телото на добар уметник откажан од факултет. На работ на групата е Камил, згрижена, перцептивна, интелигентна и чудна. Таа сака да се дружи со момците во скејт паркот и силно се бори за малиот простор што го добива со нив, но треба да разбере дека кул поените всушност не придонесуваат ништо, особено во очите на другите девојки.

Беше на каналите:

HBO3  HBO2  

ПРЕПОРАКИ
 • Луд, збуњен, нормалан (2007)

  денес
  image
  Хумористична серија сценариста Феѓе Исовиќа која је веќ у првој сезони освојила хрватске гледатеље својим хумором и изврсном глумачком екипом коју предводи...
 • Bunk'd (2015)

  денес
  image
  Спин-офф популарне серије "Јессие" у којем главне улоге имају Емма, Рави и Зури Росс. Емма, Рави и Зури одлазе из Неw Yорка у камп Кикиwака гдје ќе започети нови...
 • Смрт во рајот (2011)

  денес
  image
  „Смрт у рају“ прати британског полицајца који на свој осебујан начин разоткрива мистериозна убојства на Карибима. Радња се одвија око лика строгога британског...
 • Бољи живот (1987)

  денес
  image
  У 'Бољем животу', који је и данас илузија свих становника Земљине кугле, обитељ правника Драгише Попадиќа, придошлице у главни град, бори се с уобичајеним...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.