19 октомври 1987 година е Црн понеделник, најлошиот берзански пад од историјата на Волстрит. Ова е приказна за тоа како една група отпадници им се спротивстави на големите риби на Волстрит и го урна финансискиот систем.
Вратете се назад до 19 октомври 1987 година, во таканаречениот Црн понеделник, најлошиот берзански пад од историјата на Волстрит. До овој ден никој не знае кој го предизвикал... но сега се дозна. Ова е приказна за една група отпадници кои им се спротивставија на големите риби на Волстрит и го урнаа финансискиот систем, искршија едно ламборџини и го урнаа стаклениот таван. Во оваа урнебесна хумористична серија играат Дон Чидл, Ендри Ранелс и Реџина Хол.

Беше на каналите:

HBO3  HBO2  HBO  

ПРЕПОРАКИ
 • Посао са стране (2020)

  денес
  image
  Леx је паметна и саркастична, Преслеy је самоувјерена и снажна - њих двије су најбоље пријатељице. Након што ватромет уништи брод оца њиховог пријатеља Мунцхyа,...
 • Голдбергови (2013)

  денес
  image
  Пре него што су настали блогови о родитељству, смартфони и алергије на кикирики, постојало је једноставније време звано осамдесете. За једанаестогодишњег штребера...
 • Цандице Реноир (2013)

  денес
  image
  The story circles around French police officer Commandant Candice Renoir and her team solving different crime cases in a harbor city of south France. Candice...
 • Напуштени (2017)

  денес
  image
  Мајка им ги напуштила кога Филиз имала само 9 години, а помалите браќа и сестричката, биле речиси бебиња. Оттогаш младото девојче кое и сега има само 20 години,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.