Содржина

Под улиците на современиот Лос Анџелес лежи свет на демони и ангели. Окултистот Џон Константин (Кијану Ривс) влегува во овој свет за да ѝ помогне на една полицајка да го истражи таинственото самоубиство на нејзината близначка.
Овој филм според стрипот на „DC/Vertigo“, „Hellblazer“, ја раскажува приказната за детективот за натприродни феномени Џон Константин (Кијану Ривс) кој буквално бил до пеколот и назад. Кога Константин се здружува со скептичната полицајка Анџела Додсон (Рејчел Вајс) за да го реши таинственото самоубиство на нејзината близначка, нивната истрага ги води во светот на демоните и ангелите што постои под Лос Анџелес. Двајцата доживуваат серија натприродни настани и почнуваат да го бараат својот мир по секоја цена.

Слики

КонстантинКонстантинКонстантинКонстантинКонстантинКонстантинКонстантинКонстантинКонстантинКонстантинКонстантинКонстантинКонстантинКонстантинКонстантин

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Луцифер (2016)

  image
  ‘Луцифер’ је невјеројатна прича о првом палом анѓелу. Будуќи да је несретан с монотоним положајем господара пакла, Луцифер Морнингстар сишао је с пријестоља и...
 • Вавилон Берлин (2017)

  image
  Берлин во лудите 1920-ти е метропола за талентираните и амбициозните. Но, зад блескавата површина, осиромашените маси се стремат кон подобар живот. Тоа е време на...
 • Der Bozen Krimi (2015)

  image
  The Bolzano thriller - the series.
 • Money. Murder. Zurich. (2016)

  image
  Maybe you can't make a killing in Zurich anymore, but it's still possible to kill and get killed - Attorney Thomas Borchert is back in his native Zurich. And if...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.