СОДРЖИНА

Метилин се враќа во својот роден град поради свадбата на сестра си, но и за да си ја разбистри главата откако не го добила унапредувањето што многу го посакувала. Набргу наидува на Џејк, пријател од детството кој работи за нејзиниот татко како автомеханичар. Но кога нејзиното поранешно момче доаѓа во градот за да се обиде да ја врати, а нејзиниот шеф ѝ нуди нова работа, Метилин не знае што да прави. Ќе го избере ли животот што отсекогаш мислела дека го посакува или ќе ги избере луѓето и градот во кој повторно се заљубила.

Слики

Механика на љубовтаМеханика на љубовта

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Рам за слику моје драге (1968)

  image
  Рам за слику моје драге је југословенски црно-бели играни филм снимљен 1968. године у режији Мирзе Идризовиќа, коме је то био целовечерњи деби. По жанру је драма,...
 • Живјеќе овај народ (1947)

  image
  Филм снимљен према делу Бранка Ќопиќа. Службено је први играни филм хрватске послератне кинематографије. У подгрмечкој области, у западној Босни, почиње устанак...
 • The Old Shell (1980)

  image
 • One More Time (2013)

  image
  Lucia is an aging Italian actress and director (beautifully portrayed by Antonioni's and Fellini's actress Lucia Bosé), decides to come back to the small town...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.