рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 8/10
(54 гласови)

СОДРЖИНА

Врз основа на вистинита приказна, Бенџамин Ми (Мет Дејмон) е колумнист во весник од Лос Анџелес и авантуристички писател, а како самохран татко се соочува со предизвиците да ги одгледа своите две мали деца. Надевајќи се дека новиот почеток и живот ќе го вратат семејниот дух, Ми дава отказ од својата работа и купува една стара рурална куќа со 18 акри во близина на градот, а со неа доаѓа и уникатен бонус, зоолошка по име „Роузмур Анимал Парк“, каде за десетици животни се грижат главниот чувар на зоолошката, Кели Фостер (Скарлет Јохансон) и нејзиниот посветен тим. Ми нема искуство, нема многу време и има тенок буџет, но со поддршката од своето семејство и од локалната заедница, тој успева повторно да ја отвори зоолошката градина. Сега Бенџамин повеќе не пишува колумни за авантуристички приказни, туку живее сопствена таква приказна... и тоа во сопствениот двор.

Слики

Си купивме зоолошкаСи купивме зоолошкаСи купивме зоолошкаСи купивме зоолошкаСи купивме зоолошкаСи купивме зоолошкаСи купивме зоолошкаСи купивме зоолошкаСи купивме зоолошкаСи купивме зоолошкаСи купивме зоолошкаСи купивме зоолошка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Херои (2010)

  image
  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница...
 • Хлор (2013)

  image
  Семејство од предградието се обидува да го сочува животот на висока нога во претерано материјалистичкото друштво Нова Англија. Кога климактеричната сопруга ќе го...
 • Вујко Нино (2003)

  image
  Оддалечена и прилично нефункционална фамилија повторно се зближува, кога од Италија во Чикаго изненадено во посета им доаѓа одамна изгубениот чичко Нино.
 • Бетовен (1992)

  image
  И покрај тоа што отпрвин конвенционално настроениот татко негодува, семејство кое живее во предградието посвојува кутре бернардинец кое брзо пораснува и го...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.