poster

Journeyman

Journeyman (2017)

Драма, Cпорт | Обединетото Кралство
Режисер: Paddy Considine

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.0/10

Содржина

Boxer Matty Burton suffers a serious head injury during a fight. This is the story about the impact on his marriage, his life, and his family.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.