Jodie Whittaker

Роденден: 1982

Актерот:

 1. 1. Доктор Ху (2005), серија
  ...
  The Doctor
 2. ...
  The Doctor
 3. 3. Венера (2006), филм
  ...
  Jessie
 4. ...
  Beverly
 5. ...
  Izz Huett
 6. 6. Good (2008), филм
 7. 7. Wired (2008), серија
 8. ...
  Brenda
 9. ...
  Beverly
 10. 10. White Wedding (2009), филм
  ...
  Rose
 11. 11. White Wedding (2009), филм
  ...
  Rose
 12. ...
  Tilly
 13. ...
  Sam
 14. ...
  Mia Selva
 15. 15. Marchlands (2011), серија
  ...
  Ruth Bowen
 16. 16. The Night Watch (2011), филм
 17. ...
  Ruth
 18. 18. Ashes (2012), филм
 19. ...
  Jenny
 20. 20. Бродчрч (2013), серија
  ...
  Beth Latimer
 21. ...
  Chrissy
 22. ...
  Alison
 23. 23. The Assets (2014), серија
  ...
  Sandy Grimes
 24. ...
  Self
 25. 25. The Smoke (2014), серија
 26. ...
  Anna
 27. 27. Journeyman (2017), филм
  ...
  Emma Burton
 28. 28. Верувај ми (2017), серија
  ...
  Ally
 29. 29. Time (2021), серија
 30. ...
  Self

Наратор:

 1. 1. Tabby Mctat (2023), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.