СОДРЖИНА

Двајца пријатели хеви-металци, Вејн и Гарт, емитуваат ток-шоу по име „Светот на Вејн“ на локалната јавна телевизија. Шоуто го привлекува корумпираниот раководител на ТВ-мрежата, кој сака да продуцира високобуџетна верзија на шоуто...
Врз основа на истоимениот скеч емитуван во живо на „Сатердеј најт лајв“, Светот на Вејн е ексцентрична, неодминлива комедија за поп-културата во која се работи за авантурите на двајца бесцелни пријатели хеви-металци, Вејн (Мајк Маерс) и Гарт (Дана Карви). Од подрумот на Вејн, двајцата го емитуваат ток-шоуто „Светот на Вејн“ на локалната јавна телевизија. Шоуто го привлекува корумпираниот раководител на ТВ-мрежата (Роб Лоу), кој сака да продуцира високобуџетна верзија на „Светот на Вејн“, а и исто така ја сака и девојката на Вејн, рок-пејачката по име Касандра (Тиа Карере). Вејн и Гарт треба да се борат со раководителот на ТВ-мрежата не само за да си го спасат шоуто туку и Касандра.

Слики

Светот на ВејнСветот на ВејнСветот на ВејнСветот на ВејнСветот на ВејнСветот на Вејн

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шпијун лављег срца (2020)

  понеделник
  image
  Акциона комедија са Данијем Буном, познатом по комедијама „Породица из ноќне море“ и „Шкртица“ у главној улози. Филм прати Ромена, психолога који је фасциниран...
 • Дете по секоја цена (2018)

  понеделник
  image
  Иронично истраживање озбиљне теме - потешкоќа са којима се сусреќе пар у својим четрдесетим годинама у намери да постану родитељи.
 • Мажи што гледаат во кози (2009)

  понеделник
  image
  Новинар кој се обидува да се изгуби во романтиката на војната откако неговиот брак не успева, добива повеќе отколку што заслужува кога ќе се сретне со агент на...
 • Холмс и Вотсон (2018)

  понеделник
  image
  Легендарниот детектив Шерлок Холмс и неговиот партнер д-р Вотсон се врќаат во овој комичен осврт на книжевната класика. Тие ги користат своите неверојатни умови...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.