David Mackenzie

Роденден: 1966

Режисер:

 1. 3. Азил (2005), филм
 2. 5. Женкар (2009), филм
 3. 7. Опет ти (2011), филм
 4. 8. Робијаш (2013), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (writer)
 2. ...
  (screenplay)
 3. ...
  (screenplay by)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer
 4. ...
  executive producer: Sigma Films

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.