СОДРЖИНА

Оутлаw Кинг доноси истиниту причу о Роберту Тхе Бруцеу који је тијеком енглеске окупације Шкотске од стране краља Едwарда И. од пораженог племиќа постао херој-одметник. Унаточ великој животној опасности, Роберт је прихватио шкотску круну, окупио војску и кренуо у борбу против много надмоќније војске тиранина Едwарда И. и његова сина.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Машина (2013)

  денес
  image
  Филмот „Машина се одвива во осиромашен свет во кој владее студена војна против еден нов непријател. Британското Министерство за одбрана е на работ да открие едно...
 • Прво прочишќење (2018)

  денес
  image
  Како би до краја године стопу криминала спустили испод 1%, Неw Фоундинг Фатхерс оф Америца (НФФА) тестирају социолошку теорију којом си једне ноќи дају одушка...
 • Грабежот на Хатон Гарден (2017)

  денес
  image
  Неверојатна вистинита приказна која се одвива во еден велигденски викенд, прикажувајќи четворица остарени лондонски криминалци кои бараат последна шанса за слава,...
 • Темпирана бомба (2011)

  денес
  image
  Со темпирана бомба околу својот врат, младиот тркач ќе се бори против времето и другите натпреварувачи за да стигне од едниот до другиот дел од градот и да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.