Marie Logoreci

actor

Држава: Albania

Пол: F

Роденден: 1920-09-23

Умре: 1988-06-19

Актерот:

 1. ...
  Kontesha
 2. ...
  Fatimja
 3. 3. Tana (1958), филм
  ...
  Nëna e dhëndërit
 4. ...
  Lokja
 5. 5. Toka jonë (1964), филм
  ...
  Lokja
 6. ...
  Nëna
 7. ...
  Bardha
 8. ...
  kontesha Xampa
 9. ...
  Nëna e dhëndërit
 10. ...
  Nëna e dhëndërit
 11. 12. Çeta e vogël (1979), филм
  ...
  Dava

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.