Chris Grismer

actor

Режисер:

 1. 1. Џокер (2003), серија
 2. 3. Кајл XY (2006), серија
 3. 8. Тајни круг (2011), серија
 4. 9. Владавина (2013), серија
 5. 10. Црно сироче (2013), серија
 6. 11. Првобитни (2013), серија
 7. 12. Twisted (2013), серија
 8. 13. Килџојс (2015), серија
 9. 15. Containment (2016), серија
 10. 16. Изродски (2016), серија
 11. 17. Сеноловци (2016), серија
 12. 18. Recovery Road (2016), серија
 13. 19. Sea Change (2017), филм
 14. 20. Последици (2018), серија
 15. 21. Блудни син (2019), серија
 16. 22. Шериф (2020), серија
 17. 23. Monarch (2022), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.