Alex Garland

Роденден: 1970

Актерот:

 1. ...
  Self

Режисер:

 1. 4. Мажи (2022), филм

Сцеарист:

 1. 1. Плажата (2000), филм
  ...
  (novel)
 2. ...
  (screenplay)
 3. ...
  (screenplay by)
 4. ...
  (written for the screen by)
 5. ...
  (creator)
 6. 9. Мажи (2022), филм

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer

Автор:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.