Joey Faye

actor

Роденден: 1909

Умре: 1997

Актерот:

 1. ...
  Sol Z. Steiner
 2. ...
  Short Man
 3. ...
  Bread Shopper on 16mm Film
 4. 4. Penelope (1966), филм
  ...
  Spectator
 5. ...
  Woppy
 6. 6. Параван (1976), филм
  ...
  Waiter

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.