Michael Dinner

actor

Режисер:

 1. 4. Инвазија (2005), серија
 2. 7. Звер (2009), серија
 3. 8. Оправдано (2010), серија
 4. 9. Outlaw Country (2012), филм
 5. 12. Подли Пит (2015), серија
 6. 13. The Get Down (2016), серија
 7. 14. Manhunt (2017), серија

Сцеарист:

 1. 1. Оправдано (2010), серија
 2. ...
  (developed for television by)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.