Stjepan Štefi Pisek

actor

Роденден: 1892

Умре: 1979

Актерот:

 1. ...
  Fra-Žvalonja
 2. ...
  Barba
 3. ...
  Sjor Bartol
 4. ...
  Covek u sudnici
 5. 5. Naše malo misto (1969), серија
  ...
  Paron Antonjo - Cimavica

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.