Nelson Lee

Роденден: 1975

Актерот:

 1. 1. Огољени (2004), филм
  ...
  Xiu-Juan Chang
 2. 2. Traffic (2004), серија
  ...
  Ronny Cho
 3. ...
  Shen
 4. ...
  Groom
 5. ...
  Detective Woo
 6. ...
  Kenji Yamamoto
 7. ...
  Jessica
 8. ...
  Ye Win
 9. 9. Десет дена (2017), серија
  ...
  Sheldon
 10. 10. A. I. Tales (2019), филм
  ...
  Nathan
 11. 11. Мулан (2020), филм
  ...
  Chancellor
 12. ...
  Dragon King
 13. ...
  Mark
 14. 14. The Wheel (2021), филм
  ...
  Ben
 15. 15. Асока (2023), серија
  ...
  Senator Xiono
 16. ...
  Tony

Режисер:

 1. 1. A. I. Tales (2019), филм

Сцеарист:

 1. 1. A. I. Tales (2019), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.