Terence H. Winkless

actor

Актерот:

 1. ...
  Youth in Bar
 2. ...
  Deputy Dale Davis
 3. ...
  Mr. Jensen

Режисер:

 1. 1. Гнездо (1987), филм
 2. 2. Bloodfist (1989), филм
 3. 6. 18 Wheels of Justice (2000), серија

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay by)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.