poster

Мега змија

Mega Snake (2007)

Режисер: Tibor Takács

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 3.4/10

Содржина

In 1986, in Tennessee, the father of the boys Lester and Duff Daniels is murdered by a snake in a weird ceremony. Twenty years later, Duff collects snakes while Les fears them. One day, Duff visits the Kitawa Indian Screaming Hawk to buy snakes and sees a small snake in a jar. He decides to buy the snake, but Screaming Hawk tells that the species is not for sale. He explains that it is the dangerous Unteka that has three rules to raise it: (1) never let the snake out of the jar; (2) never let it eat living animals; and (3) never fear the heart of the snake. Duff steals the Unteka and brings the snake home. However, he accidentally drops the jar and the snake eats his cat. The snake gets bigger and bigger eating animals and the locals. Now Les, his former girlfriend Erin and Screaming Hawk have to stop the Unteka to save the local population.

Слики

Мега змијаМега змијаМега змијаМега змијаМега змијаМега змијаМега змијаМега змијаМега змијаМега змија

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Јас, шпион (2002)

  image
  Прототип најсавременијег борбеног авиона америчке војске доспео је руке злогласног тргавца оружјем Арнолда, који хоќе да га прода групи терориста која поседује...
 • Лара Крофт: Ограбувачка на гробови (2001)

  image
  Базиран на популарната видеоигра, филмот ги прикажува авантурите на Лара Крофт (Анџелина Џоли), која патува на егзотични дестинации во потрага по богатства и...
 • Годзила (2014)

  image
  Филмот „Годзила“ е приказна за човечката храброст и помирувањето пред титанските природни сили, ставајќи го најпознатото светско чудовиште против злобните сили...
 • Годзила 2: Кралот на ѕверовите (2019)

  image
  Крипто-зоолошката агенција Монарх се соочува со напад на џиновски ѕверови, вклучувајќи ги Годзила, Мотра, Родан и троглавиот Крал Гидора. Овие древни суштества...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.