LAJME Faqja 3

“Portreti i pambaruar i Clara Bellinit”, fiton çmimin filmi më i mirë i metrazhit të gjatë në ‘Festivalin e Karlsruhe’

• e diel, 26 shtator 2021 1:30 e pasdites

Pas një ndërprerje dy vjeçare për shkak të pandemisë, Kinemaja duket sikur po rikthehet. Dhe këtë herë me një lajm të mirë për kinematografinë shqiptare.
Filmi “Portreti i pambaruar i Clara Bellinit”  me regji të Namik Ajazi e skenar të Ruzhdi Pulaha, me fotografi të Nino Celeste, fitoi cmimin si filmi më i mirë i gjatë në edicionin e 21, të ‘Festivalit të Kalsruhe’ në Gjermani.

Konfirmohet vazhdimi i “Murder Mystery” në Netflix

• e diel, 26 shtator 2021 1:17 e pasdites

Jennifer Aniston dhe Adam Sandler kohët e fundit konfirmuan se do të marrin pjesë në një vazhdim të komedisë së vitit 2019 “Murder Myster”.
Aktorët njoftuan se ishin duke u përgatitur për të luajtur në filmin e ardhshëm të Netflix, të titulluar aktualisht “Murder Mystery 2”, gjatë eventit të takimit me fansa Tudum, që u zhvillua të shtunën, shkruan DailyMail.

Ed Sheeran dhe Billie Eilish pjesë e koncertit 24-orësh të “Global Citizen”

• e diel, 26 shtator 2021 12:24 e pasdites

Ed Sheeran dhe Billie Eilish janë në mesin e yjeve që marrin pjesë në një koncert 24-orësh, për të rritur ndërgjegjësimin për ndryshimet klimatike, pabarazinë e vaksinave dhe urinë.
Mbi 60 artistë po marrin pjesë në festivalin “The Global Citizen” në qytete të ndryshme përfshirë Nju Jorkun, Londrën dhe Seulin, shkruan BBC, përcjell Klankosova.tv

Ikona e James Bond në kërkim të një pasardhësi

• e shtunë, 25 shtator 2021 10:51 e pasdites

Një trashëgimtar ose një trashëgimtare për James Bond?
Lamtumira e planifikuar e Daniel Craig për rolin e spiunit më të famshëm të Madhërisë së Saj ngre pyetjen e trashëgimisë së një personazhi, i cili duhet të mbetet ikonik dhe i përditësuar.
Për 15 vjet, James Bond pati sytë e Daniel Craig.

“Babi është yll që gëzon për ne nga qielli”- surpriza emocionuese që 9 vjeçari i bëri të ëmës!

• e shtunë, 25 shtator 2021 8:49 e pasdites

Në episodin e tretë të "Më thuaj një dëshirë" është transmetuar historia e Nikos, një 9-vjeçari të rritur përpara kohe, i cili kërkon të surprizojë mamanë e tij, të vetmen që i ka mbetur në jetë. Në të perënduar, buzë detit dhe nën shoqërinë e yjeve, Niko dhe e ëma arritën pas shumë kohësh të shijojnë një darkë vetëm për vetëm, ashtu siç vogëlushi e kishte ëndërruar.

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.