Vdes regjisorja, Eleanor Coppola

e hënë, 15 prill 2024 3:35 e pasdites

Ka vdekur regjisorja Eleanor Coppola.
Regjisorja e cila ka punuar në projekte të tilla si “Hearts of Darkness” në vitin 1991, “Paris Can Ëait” e vitit 2016 dhe “Love is Love” e vitit 2022, ishte 87-vjeçare.
Ajo vdiq të premten, transmeton Klankosova.tv.
Familja Coppola e konfirmoi lajmin në një deklaratë për Associated Press.
Sipas gazetës, Eleanor ndërroi jetë ndërsa ishte e rrethuar nga familja në shtëpinë e saj në Rutherford, Kaliforni. Shkaku i vdekjes nuk është bërë publik.
The post Vdes regjisorja, Eleanor Coppola appeared first on KultPlus.

Më shumë

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.